КРАСНОПІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Гайсинський район Вінницька область
gov.ua
державні сайти України
 

Історична довідка

        Село Краснопілка засноване ще в XVII столітті в мальовничій місцевості від якої і дістало свою назву («Краснопілка» - «Красна (гарна) поляна» ).

        Здавна село славилось працьовитими та талановитими людьми.  У 1904 році в селі Краснопілка народився відомий фахівець у галузі неорганічної хімії та електрохімії, академік АН УРСР Юрій Костянтинович Делімарський. А у 1920 році  народився Дементій Омельянович Чута – Герой Другої світової війни, який за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті , боротьби з німецько-фашистськими загарбниками , було присвоєно звання  Героя Радянського Союзу з врученням ордену Леніна та медалі « Золота Зірка».

     Гордістю краснопільчан є музей історії села, який створено у 1976 році. Тут зібрані шедеври, є такі експонати, про які вже довгожителі забули, а молодь поняття немає.

       Зараз у музеї нараховується більше 600 експонатів, відвідує музей біля 6000 відвідувачів за рік, проводяться екскурсії, працюють гуртки.

       До унікального музею завжди йдуть люди, особливо молодь. Музей живе, поповнюється новими експонатами.

       У селі є діючий Будинок культури, в якому діє тринадцять колективів, один з них просто унікальний: це народний аматорський ансамбль пісні і танцю, якому торік виповнилось 110 років! В ньому є хорова група з 29 чоловік, танцювальна — з 12 чоловік та ще п'ятеро грають в оркестрі (акордеон, дві домри, кларнет та сопілка).Цей колектив був створений ще у 1907 році. І вже навіть у деяких родинах краснопілчан склалась традиція із покоління в покоління ставати складовою частиною цього славнозвісного колективу.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора