КРАСНОПІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
gov.ua
державні сайти України

Краснопільська ЗОШ І - ІІІ ступенів

Юридична назва закладу середня загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів с. Краснопілка

Поштова адреса 23733, вул. Центральна, 8, с. Краснопілка Гайсинського району Вінницької області

Телефон   (04334) 51-2-71

Паспорт школи

Дата  заснування   – 1 жовтня 1974 року

Кількість класів – 11

Кількість учнів – 122

Директор школи – Сидорчук Катерина  Яківна

Заступники директора – Косенко Ніна Яківна і Микитенко Надія Василівна

Педагог-організатор –  Дерманська Тетяна Миколаївна

Голова ради школи – Вевдюк Роман Степанович

Голова батьківського комітету – Король Юрій Володимирович

Голова учнівського комітету – Риженко Інна Анатоліївна

Школа на 500 учнівських місць з усіма зручностями побудована в 1974 році на кошти місцевого колгоспу «Більшовик» силами будівельників Гайсинського районного об’єднання «Міжколгоспбуд». Типове приміщення школи має сучасні меблі,навчальні кабінети, комп’ютерний клас, спортзал, майстерні, бібліотеку, їдальню, кімнату здоров’я.

Віхи історії

Перша школа відкрилася у 1903 році – двокласна чоловіча та однокласна жіноча. Навчання починалося, коли випадав перший сніг, і закінчувалося, коли починалася весна. Програма зводилася до вивчення закону Божого та молитов. Викладання вів священник. Ось перелік деяких вихідців з тієї школи: Потап Балинський, Корній Лановенко, Прокіп Батожок, Андронь Вивдюк, Ригір Мазурець, Левко Дишель.

Після революції 1917 року у селі розгорнулася широка класова боротьба за повалення експлуататорського ладу. Радянська влада міцніла. Посилено розвивалася культура. Значний вклад у неї вніс учитель фізики Борис Сергійович Зворикін. Він з учнів створив радіогурток, у школі обладнав радіо вузол. Послухати радіопередачі до школи йшло багато бажаючих. Місць не вистачало, стояли в дверях, у коридорі. Б.С. Зворикін з своїм активом, до якого входили Дмитро Гудзь, Дмитро Приступа, Зот Риженко, Бенед Хабло, Ярас Косенко, радіофікували більшість хат у селі. Учитель математики Софрон Федотович Костик навчив колгоспників грати на духових інструментах, організував у школі струнний оркестр.

У 1923 році у Краснопілці відкрили семирічну школу, в якій навчалися всі діти села. Ніхто з учителів не тримав цигарки в зубах. Ім’я вчителя було у великій пошані.

До 1973 року Краснопілка могла гордитися аж трьома школами. Це, звичайно, була одна середня школа, класи якої розташовувалися у трьох приміщеннях: так звана «мала» школа, у якій навчалися учні початкових класів, стояла на місці, що неподалік сучасної церкви; ще одна школа приймала учнів як молодших, так і середніх класів, а була вона розташована тут, де перебуваємо ми в вами зараз, у 1977 році на її місці побудовано та відкрито Будинок культури.

70 – ті роки для Краснопілки – це період розквіту. В той час колгосп «Більшовик» - потужне господарство на території сільської ради – дбав не тільки про розвиток рослинництва, тваринництва, птахівництва, садівництва, а й про соціальну сферу. У цьому велика заслуга колишнього голови колгоспу Діденка Мусія Костьовича. Саме з його ініціативи до села було запрошено архітекторів, інженерів, результати праці яких ми можемо оцінити тепер. За якийсь десяток років у селі виросли новобудови: школа, будинок культури, дитячий садок, адміністративний будинок. Вималювався центр села, рівного якому немає в окрузі. Першою серед новобудов, введених у експлуатацію, була школа.

Будувалася вона за кошти колгоспу, а вже потім держава повертала затрати. Проте будівництво школи було справою не лише будівельників – підрядчиків. Приходилося багато працювати на будівництві учням та вчителям. Аж до того часу, коли будівля привітно усміхнулася своїми світлими вікнами – очима, гостинно відкрила двері.

А потім потрібно ще було впорядкувати територію, розбити клумби, посадити дерева та кущі, подбати про квітники. Нашій школі таланило на ентузіастів, людей, закоханих у свою справу. Сучасному дизайну шкільного подвір’я (парк, квітники) ми завдячуємо Дубовому Дем’яну Филимоновичу.

Педагогічний колектив

Всього учителів – 20.

Із них:

• Спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії  – 10;
  • І кваліфікаційної категорії  – 6;
  • ІІ кваліфікаційної категорії  – 4.

Наше шкільне життя

Навчальні кабінети